WYDARZENIA KLUBOWE


<br/ W dniach 01-05 maj 2019 roku uczestniczyliśmy w XXVIII Ogólnopolskim Wiosennym Zlocie Rodzin Abstynenckich - TATRY 2019. W tym roku zlot odbywał się pod hasłem przewodnim „RÓBMY SWOJE”. Głównym celem Zlotu jest odbudowa i umacnianie naderwanych przez alkohol i inne środki psychoaktywne – więzi rodzinnych, poprawa komunikacji w małżeństwie i z dziećmi (poprawa jakości związków), poprawa komunikacji z otaczającym światem (elementy treningu interpersonalnego), poprawa zrozumienia samego siebie (elementy treningu interpersonalnego) oraz poprawa funkcjonowania w życiu (poprawa jakości życia). Poprzez tego typu imprezy pokazujemy, propagujemy i promujemy nowe niealkoholowe, alternatywne formy spędzania wolnego czasu i wypoczynku oraz w ogóle nienałogowe zachowania. Pokazujemy, przypominamy i uczymy zachowań proekologicznych oraz jak można obcować z przyrodą i kulturą na trzeźwo.

<br/ W sobotę 19 stycznia 2019 r świętowaliśmy 31-tą rocznicę powstania Kłobuckiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich "Atol". Tradycyjnie już początkiem uroczystości rocznicowych była msza św odprawiona w kościele Świętego Marcina w Kłobucku w intencji Trzeźwości Rodzin. Następnie członkowie Stowarzyszenia wraz z rodzinami, przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi spotkali się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kłobucku, gdzie odbyła się część oficjalna. Podczas Rocznicy władze Urzędu Miasta reprezentował burmistrz Jerzy Zakrzewski. Na uroczystość przyjechali również członkowie Krajowej Rady Ruchu Abstynenckiego w Polsce, prezes Regionalnego Związku Stowarzyszeń Klubu Abstynenta województwa śląskiego- Jan Gancarz oraz prezes regionu częstochowskiego Zbigniew Jadczyk. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu "Nowe Życie" z Zabrza. W uroczystości wzięło udział ponad 200 osób. Serdeczne podziękowania dla władz, sponsorów, którzy nie tylko zaszczycają nas swoją obecnością w uroczystościach, ale również wspierają i pomagają w organizowaniu różnych przedsięwzięć. Szczególe podziękowania należą się także członkom Stowarzyszenia Klubu "Atol". To dzięki ich pracy, poświęceniu i zaangażowaniu możemy przeprowadzać tak ważne dla nas uroczystości. Każda rocznica skłania do wspomnień i podsumowań..... Jesteśmy dumni, że udało nam się zrealizować założone projekty, inicjatywy i przedsięwzięcia.

<br/ W piątek 07.12.2018 roku w siedzibie naszego stowarzyszenia odbyło się Spotkanie Mikołajkowe dla dzieci, w którym uczestniczyło prawie pięćdziesięcioro milusińskich. O godzinie 17:00 rozpoczęły się zabawy, gry i konkursy w których czynny udział brał również burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski. Następnie dzieci mogły czynnie uczestniczyć w pokazie iluzjonistycznym oraz zgłębiać tajniki magi. Wreszcie nadszedł długo oczekiwany przez dzieci czas gdy zjawił się św. Mikołaj z prezentami. Każde dziecko zostało obdarowane wspaniałym prezentem. Wzruszające i bardzo budujące jest zobaczyć roześmiane twarzyczki szczęśliwych milusińskich oraz ich spontaniczne okrzyki. radości. Spotkanie Mikołajkowe możliwe było dzięki bardzo dużemu wsparciu instytucji GOPS w Kłobucku, wielkiego zaangażowania pracowników w/w ośrodka oraz członków naszego stowarzyszenia.

<br/ W niedzielę 28.10.2018 o godz.10:30 na Hali Sportowej OSiR-u w Kłobucku odbył się XII Abstynencki Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez nasze Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "ATOL" dzięki pomocy ośrodkowi OSiR w Kłobucku oraz Grzegorzowi Garbaciakowi, którzy współpracują z nami od samego początku zawodów. Sponsorami turnieju tradycyjnie byli:
- Starostwo Powiatowe w Kłobucku
- Urząd Miasta w Kłobucku
- K.S.R.A. "Atol"
W turnieju wzięli udział zawodnicy z siedmiu klubów abstynenckich z woj. śląskiego. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym a meczy toczonych przy stołach nie powstydziłaby się liga zawodowa. Po zawodach była smaczna zalewajka, kawałek ciasta oraz kubek kawy i herbaty

..... Zobacz wyniki .....

<br/ W sobotę 23 maja 2018 roku wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kłobucku zorganizowaliśmy II Piknik Rodzinny. Impreza odbyła się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku. Patronat honorowy objął Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, który również wziął udział w wydarzeniu. Uczestników pikniku czekało mnóstwo atrakcji, między innymi darmowe dmuchańce, pokaz ratownictwa medycznego, pokaz straży pożarnej OSP Kłobuck, malowanie twarzy, słodki poczęstunek i wiele wiele innych. Uczestnicy pikniku mogli podziwiać popisy artystyczne młodzieży i dzieci z gminnych szkół i przedszkoli. Fantastycznym punktem programu była Suchariada, zabawa wzorowana na Familiadzie, w której zmierzyły się drużyny dzieciaków z pracownikami urzędu, oczywiście konkurs wygrały dzieci. Pogoda i dobre humory dopisały wszystkim uczestnikom. Organizatorom gratulujemy