WYDARZENIA KLUBOWE

<br/ Pogoda dopisuje, więc w sobotę i niedzielę (19-20.06.2021 r) zafundowaliśmy sobie spływ kajakowy piękną rzeką Wartą. Trasa spływu zaczynała się w Zawadach a kończyła w Wąsoszu Górnym. Weekendową noc spędziliśmy pod namiotami przy ognisku i grillu w ośrodku "Krecik" w Zawadach. Oczywiście był czas kiełbaskę z grilla oraz kubek gorącej kawy i herbaty a rano dalej w drogę. Trasa spływu była ciekawa i bardzo zróżnicowana, długo będziemy wspominać tegoroczny spływ.

<br/ W dniach 02-06 czerwca 2021 roku zorganizowaliśmy wyjazd integracyjno-terapeutyczny do Zakopanego. Wyjazd ten miał na celu odbudowę i umocnienie zniszczonych przez alkohol naszych więzi rodzinnych oraz poprawę wspólnych relacji i kontaktów codziennych. Dla nowych uczestników wyjazd ten zrobił niezapomniane wrażenie i jednocześnie uświadomił im jak fantastyczne i bogate duchowo jest życie bez alkoholu w gronie rodziny i bliskich na łonie przyrody.

<br/ W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie „XXIX Ogólnopolski Zlot Rodzin Abstynenckich - TATRY ‘2020”, który miał odbyć się 29 kwietnia - 04 maja 2020r odbył się w dniach 24-28.09.2020 roku. Oczywiście pojechaliśmy do Zakopanego aktywnie uczestniczyliśmy w imprezie jednocześnie przestrzegając wymogów epidemiologiczno – sanitarnych. Wyjazd ten miał na celu odbudowę i umocnienie zniszczonych przez alkohol naszych więzi rodzinnych oraz poprawę wspólnych relacji i kontaktów codziennych. W zlocie tradycyjnie biorą udział członkowie klubów abstynenckich, grup AA, przedstawiciele oraz delegacje placówek lecznictwa odwykowego, przyjaciele i sympatycy naszego ruchu abstynenckiego z całej Polski. Dla nowych uczestników wyjazd ten zrobił niezapomniane wrażenie i jednocześnie uświadomił im jak fantastyczne i ,,bogate,, duchowo jest życie bez alkoholu w gronie rodziny i bliskich na łonie przyrody. Wielkim przeżyciem dla nas wszystkich była tradycyjna już msza św. w niedzielę na Rusinowej Polanie.

<br/ W sobotę 7 marca o godzinie 18:00 w naszym klubie odbyła się mała uroczystość na cześć naszych pań. Tradycyjnie były życzenia od męskiej części naszej społeczności, kwiaty oraz słodki poczęstunek przy "filiżance " kawy i herbaty. Oczywiście nie mogło zabraknąć drobnego upominku. Można śmiało powiedzieć, że panowie stanęli na wysokości zadania, przygotowując paniom uroczystość z okazji ich święta Atmosfera była naprawdę bardzo miła , ciepła i bardzo rodzinna.

<br/ W sobotę 20 stycznia 2020 r świętowaliśmy 32-tą rocznicę powstania Kłobuckiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich "Atol". Tradycyjnie już początkiem uroczystości rocznicowych była msza św odprawiona w kościele Świętego Marcina w Kłobucku w intencji Trzeźwości Rodzin. Następnie członkowie Stowarzyszenia wraz z rodzinami, przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi spotkali się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kłobucku, gdzie odbyła się część oficjalna. Podczas Rocznicy władze Urzędu Miasta reprezentował burmistrz Jerzy Zakrzewski. Na uroczystość przyjechali również członkowie Krajowej Rady Ruchu Abstynenckiego w Polsce, prezes Regionalnego Związku Stowarzyszeń Klubu Abstynenta województwa oraz prezes regionu częstochowskiego. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu "Nowe Życie" z Zabrza. W uroczystości wzięło udział ok 250 osób. Serdeczne podziękowania dla władz miasta, sponsorów, którzy nie tylko zaszczycają nas swoją obecnością w uroczystościach, ale również wspierają i pomagają w organizowaniu różnych przedsięwzięć. Szczególe podziękowania należą się także członkom Stowarzyszenia Klubu "Atol". To dzięki ich pracy, poświęceniu i zaangażowaniu możemy przeprowadzać tak ważne dla nas uroczystości.