WYDARZENIA KLUBOWE


<br/ Każda rocznica skłania do wspomnień i podsumowań..... Jesteśmy dumni, że udało nam się zrealizować założone projekty, inicjatywy i przedsięwzięcia. W sobotę 21 stycznia 2017 r świętowaliśmy 29-tą Rocznicę powstania Kłobuckiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich "Atol". Początkiem uroczystości rocznicowych była msza św odprawiona w kościele Świętego Marcina w Kłobucku w intencji Trzeźwości Rodzin. Następnie członkowie Stowarzyszenia wraz z rodzinami, przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi spotkali się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kłobucku, gdzie odbyła się część oficjalna. Podczas Rocznicy władze Urzędu Miasta reprezentował burmistrz Jerzy Zakrzewski oraz naczelnik Wydziału Starostwa- Marian Szyiński, honorowy członek Stowarzyszenia. Na uroczystość przyjechali również członkowie Krajowej Rady Ruchu Abstynenckiego w Polsce, prezes Regionalnego Związku Stowarzyszeń Klubu Abstynenta województwa śląskiego- Jan Gancarz oraz prezes regionu częstochowskiego – Zbigniew Jadczyk. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu "Nowe Życie" z Zabrza. W uroczystości wzięło udział ponad 200 osób. Serdeczne podziękowania dla władz, sponsorów, którzy nie tylko zaszczycają nas swoją obecnością w uroczystościach, ale również wspierają i pomagają w organizowaniu różnych przedsięwzięć. Szczególe podziękowania należą się także członkom Stowarzyszenia Klubu "Atol". To dzięki ich pracy, poświęceniu i zaangażowaniu możemy przeprowadzać tak ważne dla nas uroczystości.

<br/ Zakończył się kolejny bardzo pracowity rok 2016 a nadszedł nowy 2017. Jak co roku zorganizowaliśmy w naszym Klubie zabawę Sylwestrową. W ten ostatni w tym roku wieczór było radośnie, wyjątkowo i zarazem romantycznie. Przy świecach, suto zastawionych stołach i fantastycznej muzyce tańczyliśmy do samego rana. Wraz z wybiciem północy zebraliśmy się na Rynku im. Jana Pawła w Kłobucku aby obejrzeć pokaz fajerwerków i sztucznych ogni. Życzmy sobie wszystkiego najlepszego w Nowym 2017 Roku i spełnienie wszelkich marzeń i pragnień.

<br/
W sobotę 17.12.2016 r. zebraliśmy się wieczorem przy świątecznej choince wraz z naszymi rodzinami i bliskimi na spotkaniu wigilijno - opłatkowym. Na uroczyste spotkanie wśród zaproszonych gości między innymi zaszczycili nas:
- Burmistrz Kłobucka - Jerzy Zakrzewski
- Dyrektor MOK w Kłobucku - Olga Skwara
- ksiądz Grzegorz Słaby z parafi Św. Marcina w Kłobucku
oraz ksiądz zakonnik Jacek Krzypkowski - salezjanin z Kamyka
Obecnych w imieniu zarządu klubu przywitał prezes klubu Jacek Herudziński. Na stole znalazło się mnóstwo smacznych, tradycyjnych potraw, przygotowanych własnoręcznie przez nasze koleżanki i kolegów. Życzyliśmy sobie pomyślności, pogody ducha i wytrwałości w zamierzonych przedsięwzięciach, wszystkiego najlepszego z okazji zbliżajcych się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

<br/ W niedzielę 23 października 2016 roku o godzinie 09:00 na Hali Sportowej OSiR-u w Kłobucku odbył się X Abstynencki Turniej Tenisa Stołowego Kłobuck 2016 Udział wzięło 36 zawodników, 8 zawodniczek oraz 5 dzieci do lat 12 w sumie 49 uczestników. Zawody zostały rozegrane w grach pojedynczych, w kategoriach kobiet, mężczyzn, oraz dzieci do lat 12 a trzy najlepsze wyniki były liczone do kategorii drużynowej. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Krzysztof Nowak który reprezentował Starostwo Powiatowe w Kłobucku, który wraz z Grzegorzem Garbaciakiem czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Współfundatorami nagród było Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Urząd Miejski w Kłobucku. Po zawodach wszyscy uczestnicy turnieju zostali zaproszeni na smaczny, wiejski żur, kawałek ciasta oraz kubek kawy i herbaty. Cieszy fakt, że z roku na rok w turnieju uczestniczy co raz więcej osób związanych ze środowiskiem abstynenckim. Turniej stanowi doskonałą okazję aby promować i pokazać społeczeństwu iż można się świetnie bawić bez alkoholu.

* * * wyniki turnieju * * *